آنچه باید در مورد سرخ کن های بدون روغن بدانید

مقالات زیادی در مورد بررسی سرخ کن بدون روغن و نحوه انتخاب بهترین سرخ کن بدون روغن وجود دارد. اگر علاقه مند به خرید یکی از سرخ کن های بدون روغن هستید، ممکن است بخواهید در مورد آن بیشتر بدانید. در این مقاله اطلاعات کلی در مورد فواید سرخ کن رژیمی به شما خواهیم گفت.

آنچه باید در مورد سرخ کن های بدون روغن بدانید
سرخ کن های بدون روغن

سرخ کن بدون روغن چیست؟

سرخ کن بدون روغن وسیله ای برای پخت و پز است که به شما کمک می کند تا با استفاده از هوای گرمی که در اطراف غذاها در یک سبد به گردش در می آید، غذا بپزید.این فناوری ساده اما نابغه مزایای بسیاری را برای همه از والدین پرمشغله، افرادی که رژیم دارند گرفته تا نوجوانان و سالمندان به ارمغان می آورد.

مهم ترین ویژگی های سرخ کن بدون روغن چیست؟

همه لوازمی که در آشپزخانه برای پخت و پز استفاده می کنیم دارای ویژگی های خاصی هستند که آن ها را متماسز می کند.سرخ کن های رژیمی بدون روغن نیز ویژگی ها مهمی دارند که در زیر به مهم ترین ویژگی های سرخ کن های رژیمی می پردازیم.

سرخ کردن بدون نیاز به روغن

همانطور که می دانید مکانیسم کار سرخ کن بدون روغن به گونه ای است از هوا برای پختن غذا استفاده می کند. بنابراین نیازی به استفاده از روغن برای سیب زمینی سرخ کرده یا بال مرغ نیست و غذای بدون روغن یا روغن کمتر به معنای تغذیه سالم تر است. افرادی که از رژیم غذایی سخت پیروی می کنند هنوز هم می توانند از بسیاری از غذاهای خوشمزه بدون روغن زیاد لذت ببرند. غذاهای لذیذی که از سرخ‌کن رژیمی درست می‌شوند، طعم بهتری خواهند داشت. پخت و پز نیز هنگامی که روغن در آن وجود ندارد تمیزتر و راحت تر است. لازم نیست سطح پر از روغن پاشیده شده را تمیز کنید. وقتی با سرخ کن بدون روغن آشپزی می کنید فضای آشپزخانه خنک تر و راحت تر است زیرا روغن گرمایشی وجود ندارد. همچنین یکی از همه کاره ترین وسایل آشپزی است که به شما امکان می دهد با انواع مختلفی از غذاها مانند سیب زمینی سرخ شده، بال مرغ و حتی ساندویچ پخت، گریل و برشته کنید.

قابلیت تایمر و تنظیم دما

یکی دیگر از ویژگی های سرخ کن بدون روغن این است که به شما کمک می کند تا زمان را به طور خودکار تنظیم کنید. نیازی نیست در نزدیکی غذاها بایستید تا مرتباً بچرخانید و بررسی کنید که آیا پخته شده اند یا خیر. همچنین پس از اتمام پخت، با صدای بوق به شما اعلام می شود و به طور خودکار خاموش می شود. با فر گاهی اوقات اگر غذاها را به موقع خارج نکنید، می سوزد. همچنین لازم نیست سرخ کن بدون روغن را مانند کاری که با فر انجام می دهید از قبل گرم کنید. هنگامی که سرخ کن روشن است، فوراً گرم می شود. دما نیز قابل تنظیم است تا بتوانید غذاهای مختلف را تنظیم کنید، این کار دیگری است که با یک تابه معمولی نمی توانید انجام دهید.

جداکننده غذا در سرخ کن

ممکن است از دانستن اینکه می توانید با پختن چندین غذا با این دستگاه زمان پخت را کاهش دهید، هیجان زده شوید. جداکننده غذا در سرخ کن بدون روغن می تواند در این امر به شما کمک کند بدون اینکه مزه را با هم مخلوط کنید. با این حال، باید مطمئن شوید که تمام مواد مختلفی که در سبد قرار می دهید باید تنظیمات دمایی یکسانی داشته باشند.

فیلتر هوا در سرخ کن بدون روغن

بسیاری از مردم تمایلی به سرخ کردن یا کباب کردن غذاها ندارند، زیرا می‌ترسند بوی روغن‌ها و چربی‌های سوزان به هر گوشه خانه برسد.با سرخ کن های بدون روغن این مشکلی دیگر وجود ندارد. در هنگام پخت و پز، روکشی برای جلوگیری از پاشیدن روغن و همچنین از بین بردن بو وجود دارد. برخی از سرخ کن های رژیمی مجهز به فیلتر هوای یکپارچه هستند که به از بین بردن این بوهای عجیب قبل از رسیدن به بیرون کمک می کند.

تمیز کردن آسان  سرخ کن رژیمی

همانطور که در بالا ذکر شد روغن را نمی توان از سرخ کن بدون روغن پاشید. بنابراین نیازی نیست که کف و سطح آشپزخانه روغنی و نامرتب را مانند زمانی که با تابه پخت و پز می کنید تمیز کنید. برخی از سرخ کن ها را می توان در ماشین ظرفشویی شست. فقط کافی است تمام قطعاتی که باید شسته شوند را در دستگاه قرار دهید.برخی مواد نچسب را ارائه می دهند که از چسبیدن غذاها و روغن ها به سبد و سایر قسمت ها جلوگیری می کند.

مقرون به صرفه بودن سرخ کن بدون روغن

وقتی قیمت سرخ کن بدون روغن را با قیمت تابه مقایسه کنید می تواند بسیار گران باشد. با این حال، شما به جای سرخ کردن، انواع مختلفی از روش های پخت و پز را انجام می دهید. برای کباب کردن یا نان تست نیازی به خرید وسایل آشپزی دیگر ندارید.

پخت و پز با سرخ کن به شما کمک می کند در هزینه روغن و مواد شوینده صرفه جویی کنید. در ابتدا ممکن است مقدار کمی بنظر بیاید، اما با گذشت زمان مطمئناً افزایش می یابد. همچنین این سرخ کن ها باعث صرفه جویی در زمان شما می شود تا بتوانید به کارهای دیگر خود برسید.

به طور کلی، سرخ کن بدون روغن یک وسیله آشپزخانه بسیار مفید است. همه می توانند بسیاری از غذاهای سالم و خوشمزه را با سرخ کن بدون روغن بپزند، حتی اگر چیزی از آشپزی ندانند. ثانیا، پخت و پز با سرخ کن بسیار آسان است و یک جداکننده غذا برای پختن چندین غذا وجود دارد.

تنظیمات تایمر و دما برای اطمینان از بهترین زمان و گرما برای غذاهای شما وجود دارد. در نهایت، تمیز کردن و شستشو پس از پخت و پز با آن آسان تر و سریع تر نیز می شود. با سرخ کن رژیمی برای هر کسی که رژیم دارد، برای والدینی که به شدت پر مشغله هستند و نوجوانان و سالمندان می توانید غذا درست کنید. با تمام این مزایا، سرخ کن بدون روغن یکی از ضروری ترین لوازم آشپزخانه است که هر خانه ای باید داشته باشد.